مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» مزایای استفاده از سامانه مدیریت اموزش مجازی

lms چیست؟ این واژه مخصوصا دراین ایام کرونایی سال ۲۰۲۰ زیاد به گوش همه ما خورده است. باما همراه باشید تا از اولین نفری باشید که درباره ی مزایای استفاده از سرور اموزش مجازی یا همان lms بدانید.

یادگیری مبتنی بر وب معمولا با عنوان آموزش الکترونیکی یا آموزش مجازی شناخته شده است که این اتفاق اساسا شامل یادگیری آنلاین از طریق دوره های آموزشی است که عموما در سامانه آموزش مجازی (نرم افزارآموزش مجازی) ارائه می شوند.

با کمک سامانه آموزش مجازی می توان تمام فرایند های یادگیری را بصورت الکترونیکی انجام داد. با پیدایش سیستم های آموزش الکترونیکی که امروزه نقش برجسته ای را در میان تمام کسانی که تمایل به یادگیری دارند پیدا کرده است، ایجاد فضای شخصی آموزشی برای کاربران فراهم شده است تا آنها بتوانند به دورازهر گونه دغدغه ای از مزایای آموزش الکترونیکی برخوردار باشند. درادامه می خواهیم به برخی از مزایای سیستم آموزش الکترونیکی بپردازیم.


در آموزش مجازی خیلی از کارهای قبل حذف می‌شود که منجر به ذخیره وقت می‌شود. عدم نیاز به حضور در مکان فیزیکی و حذف رفت‌وآمدها باعث سریع شدن سازوکارهای آموزشی و یادگیری می‌شود. ازاین جهت با استفاده از سامانه‌های مدیریت آموزش مجازی یا آموزش آنلاین بخش زیادی از زمان روزانه را می‌توان برای اختصاص به فعالیت‌های دیگر، ذخیره کرد. این ‌یکی از ارزشمندترین مزایای آموزش مجازی می‌باشد.

افزایش بهره وری با آموزش الکترونیکی

نه تنها استفاده از elearning می تواند افزایش درآمد در هر کارمند را به همراه داشته باشد بلکه می تواند بهره وری آنها را نیز افزایش دهد. با به رسمیت شناختن آموزش و یادگیری الکترونیکی در سازمان می توان 30% بازگشت سرمایه را افزایش داد.

راحتی و آرامش در آموزش

استفاده از کلاس های آموزش حضوری با مشکلاتی همچون عدم انعطاف پذیری در زمان کلاس های آموزشی ، نشستن در صندلی ناراحت کننده، و درد ناشی از کمر درد تا پایان روز را برای افراد در بر دارد. اما هنگامی که افراد، آموزش آنلاین را انتخاب می کنند دیگرنیازبه کلاس فیزیکی نخواهند داشت.

ذخیره پول و کاهش هزینه

مقرون‌به‌صرفه بودن از دستاوردهای مهم دیگر استفاده از سرویس آموزش آنلاین است. این صرفه‌جویی به‌صورت های مختلف نمود پیدا می‌کند. کاهش هزینه‌های نشر و توزیع محتویات آموزشی و هم‌چنین حذف هزینه‌های ایاب‌وذهاب از مزایای ویژه سامانه آموزش مجازی است. جایگزین کردن سی‌دی‌های آموزشی به‌جای کتاب‌های درسی و لغت‌نامه در نظام آموزی باعث ذخیره پول و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

LMS گزینه طلایی برای پر مشغله ها

چرا سامانه آموزش آنلاین گزینه مناسبی برای افراد پرمشغله یا کارمندان است؟ در پاسخ باید گفت باقابلیت ضبط کلاس‌های آموزشی یا جلسات یا کنفرانس‌های کاری، افراد می‌توانند در هر زمان که بخواهند آن‌ها را دانلود کرده و مشاهده کنند.

مختصر سازی مطلب در ارائه

این مزیت بسیار تأثیرگذار به‌شدت نتیجه‌بخش است. محتوای ردوبدل شده در سامانه‌های آموزش‌های مجازی مختصر است تا مطالب غیر مهم جانشین مطالب ضروری نشوند.اسباب بازی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو مشاهده